XXIV Niedziela Zwykła 2019

15 Września 2019

XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019

1. Dziś zbiórka do puszek na Radio Nadzieja i Radio Maryja.
  2. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.
  3. Spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godzinie 12.00
  4. Spotkanie organizacyjne rodziców i młodzieży, która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godzinie 17.00.
  5.  Zapraszamy na rekolekcje wspólnoty Odnowy w Duch świętym, które rozpoczynają się 18 września o godz. 18.00. Zaproszenia na rekolekcję są wyłożone na stolikach w kościele a także będą rozdawane przy wyjściu z kościoła przez osoby ze wspólnoty. Włączajmy się w różne wspólnoty, które działają w naszej parafii. Myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
  6. Jutro  rozpoczyna się święte  Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy dzieci i młodzież nauczycieli, katechetów i rodziców przez trzy dni do wtorku na Mszę świętą na godzinę 18. Na zakończenie Triduum w środę po Mszy o godz. 18 organizowane jest ognisko dla dzieci i młodzieży, serdecznie zapraszamy.
  7. Za tydzień 22 września Niedziela Modlitw o trzeźwość Narodu. Zespół Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości kieruje szczególny apel o wzmożoną modlitwę w sprawie uproszenia trzeźwości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  8. Ksiądz Rektor naszego Seminarium Duchownego w Łomży zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Prosimy Panie i Panów Sołtysów z poszczególnych wiosek o dokonanie zbiórki płodów rolnych. Można już je zwozić na plebanię. Komu będzie trudno ofiarować płody ziemi może złożyć ofiarę pieniężną. Mieszkańcom Klimk dziękuje za ofiarę na Seminarium 380 zł.
  9. Siostra Wiesława wraz z Panią Martą zapraszają bardzo serdecznie dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywać się będą w każdą środę o godz. 19.00  w Domu Parafialnym.
  10. Ks. Adam zaprasza również młodzież na spotkania KSMu , które odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 19 w Domu Parafialnym.
  11. Pierwsze spotkanie scholi dziecięcej „ Promyczki Pana” odbędzie się dziś w niedzielę o godz. 11.00. Następne spotkania co tydzień o tej samej porze.
  12. Pierwsze spotkania scholi młodzieżowej odbędzie się we wtorek 17 września o godz 19. Serdecznie zapraszamy młodych, aby śpiewem jeszcze bardziej chwalić Pana.
  13. Ks. Wiesław zaprasza ministrantów na spotkania w każdą sobotę na godzinę 10. Prezbiterium wygląda o wiele piękniej ubogacone posługą ministrantów, którzy przebywając blisko Pana Jezusa będą w najpiękniejszy sposób przeżywali swoje dzieciństwo i młodość.
  14. Pielgrzymka Żywych Kół Różańcowych do Matki Bożej w Osuchowej 5  października. Można się zapisywać.
  15. W następną niedziele 22 września  po Mszy św. o Godz. 9.30 serdecznie zapraszam Panie i Panów sołtysów na spotkanie na plebanii. Bardzo serdecznie proszę będą omówione bardzo ważne sprawy.
  16. Jest nowy kalendarz intencji Mszy Św. na 2020 r. Jeśli ktoś pragnie zamówić Mszę Św. gregoriańską prosimy o zgłaszanie się jak najwcześniej. Można też zamawiać intencję na rok 2020.
  17. Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w dniach 20 i 21 września (piątej i sobota) w sklepach Kadzidła odbędzie się Ogólno - Polska jesienna zbiórka żywności Caritas z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących parafian.  Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję Caritas. Prezes Caritasu P. Marta.
  18. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odszedł  Czesław Gleba lat z Krobi.