XXVI Niedziela Zwykła 2019

29 Września 2019

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 29.09.2019

1. We wtorek  rozpoczynamy miesiąc październik. W dni powszednie różaniec po Mszy Świętej o godz. 17:00, w niedzielę i święta po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach naszych i naszych wioskach.
  2. Za tydzień ofiary zbierane przed kościołem przeznaczone będą na Caritas.
  3. Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym, spotkanie w środę o godzinie 18.30 w Domu Parafialnym.
  4. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w październiku o godz. 18:30 w Domu Parafialnym.
  5. W sobotę 5 października o godz. 8.00 jedziemy z pielgrzymką do Sanktuarium Marki Bożej w Osuchowej. Opłata 30 zł.
  6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie modlitewne i adorację w święto św. Franciszka z Asyżu 4 października przed Mszą wieczorną o godz. 16.00, jak również na Mszę Świętą w intencji Rodziny Franciszkańskiej o godz. 17 i różaniec. Jest to zarazem I piątek  miesiąca
  7. W tym tygodniu 4 października I Piątek Miesiąca. W tym dniu uczniowie klasy VIII  i IV Szkoły Podstawowej korzystają z Sakramentu Pokuty. Msza św. o godz. 7.00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o 8.30. W Glebie o godz. 15.00. O 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja i spowiedź, o 17:00 różaniec i Msza Święta.
  8. 5 października I Sobota Miesiąca, nabożeństwo I Soboty rano o 6.20 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z tymi osobami, które codziennie odmawiają, Msza Święta a po Niej wznowienie adoracji, 15 minutowe rozważanie, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wspomnienie św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego. Ucałowanie relikwii na Mszy św. porannej i wieczornej. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00 różaniec i Msza św.
  9. 6 października pierwsza niedziela miesiąca. Różaniec po Mszy św. o godz. 9.30.
  10. Wójt Gminy Kadzidło, Centrum Kultury Kurpiowskiej i Publiczna Biblioteka w Kadzidle przy współpracy Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Proboszcza Parafii Kadzidło organizują w naszej świątyni koncert muzyki poważnej pod hasłem „Nie tylko Moniuszko”, koncert odbędzie się w następną niedzielę 6 października po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
  11. Parafia Nawiedzenia NMP w Ostrołęce Fara i Domowy Kościół zapraszają na X wieczór skupienia i uwielbienia, który będziemy przeżywać w dniu 05 października w Sobotę o godz. 19.15 pod hasłem „czystość po Bożemu”. Gośćmi , którzy wygłoszą konferencję oraz poprowadzą uwielbienie będzie zespól Guadelupe  z Lublina. Zespól od wielu lat prowadzi ewangelizacje w całej Polsce, nagrywa płyty wielbiące Boga i Jego Matkę Maryję oraz prowadzi uwielbienia. Goście ukażą nam czystość oczami Boga, czystość którą my często odnosimy tylko do relacji przedmałżeńskiej.
  12. Rozpoczniemy sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce. Nie wrzucamy również dużych, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci. Nie wyrzucamy ziemi na alejki i pod parkan, bo parkan od naporu ziemi przez nas wysypywanej przewróci się. Ziemię i gruz, worki po cemencie zabieramy ze sobą.
  13. 1 października we wtorek bardzo serdecznie zapraszam do sprzątania na cmentarzu grzebalnym mieszkańców Brzozówki 2 ciągniki z przyczepką i z 8 osób. W środę 2 października będzie ciągnik z Gral Pan Sylwester Kozłowski proszę o 10 osób z Kadzidła z Podgatki i z Podtatarza. Proszę o pomoc w zorganizowaniu sołtysa Kadzidła Pana Tadeusza Bieńkowskiego.
  14. Komputerowe badanie wzroku bezpłatne 03 października w Ośrodku Zdrowia, Przychodnia Lekarska Pani Doktor Ewa ul. Kościuszki 15
  15. Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Można złożyć ofiarę pieniężną.
  16. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli Śp. Bronisław Mróz lat 83 z Krobi i Bolesław Zera lat 77 z Ostrołęki, również Bożemu Miłosierdziu polećmy zamordowanego tydzień temu księdza Kazimierza Wojno misjonarza w Brazylii a pochodzącego z naszej diecezji.