XXIX Niedziela Zwykła 2019

20 Października 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 20.10.2019

1. Wypominki będą przyjmowane w dni powszednie, możemy zamawiać je w kancelarii parafialnej w godzinach kancelaryjnych i w zakrystii.
  2. Dziś liczenie wiernych.
  3. 22 października we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II papieża. Ucałowanie relikwii po każdej Mszy św.
  4. Są do nabycia w zakrystii kalendarze rolników po 30 zł.
  5. W tym tygodniu we wtorek serdecznie zapraszam do pracy na cmentarzu grzebalnym i przy grocie Matki Bożej mieszkańców z Siarczej Laki 10 -12 ludzi. Mogą być  Panie i Panowie. Poproszę o dwa ciągniki. Jeden z turem i przyczepką a drugi z przyczepką. Weźmy ze sobą grabie , widły i plastykowe łopaty. Proszę serdecznie o pomoc Panią sołtys Agatę Filipiak , na środę tak samo 11 – 12 ludzi i z takimi narzędziami i z ciągnikami proszę mieszkańców Jeglijowca. Proszę Panią Sołtys Annę Kołodziejczyk.
  6. Z kościoła naszego 16 października w biały dzień złodzieje ukradli rynny, wyrwali i zabrali z dwóch rynien. Może ktoś widział, prosimy o zgłoszenie.
  7. W naszym  kościele w tych dniach trwa czyszczenie wewnątrz  świątyni.  Z wysięgnika zbierany jest kurz, pajęczyny i inne zabrudzenia. W tym  tygodniu będzie zakończenie.
  8. Dziś przy kościele  zbiórka dla pogorzelców zamieszkałych w Wydmusach Państwa mieszkańców Wyrębek.
  9. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Kierzku. Msza św. na zakończenie nawiedzenia będzie odprawiona  w intencji rodzin z Kierzka i mieszkańców w piątek 25 października o godz. 13.00  i obraz przyjmą mieszkańcy Piaseczni. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila. W życiu każdego z nas a szczególnie nas starszych może się taki moment nigdy  nie powtórzyć. Mamy przecież do powiedzenia Jezusowi Miłosiernemu gdy będzie w naszym domu tak blisko nas o wielu naszych sprawach i problemach. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do swego serca gdy się przed nim otworzymy. Otwierajmy się przed Nim.
  10. W dniu 23 października w środę w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w godzinach 0d 12.00 do 13.00. Oferowany jest szeroki zakres usług: badanie wzroku, możliwość zakupienia okularów, fachowe doradztwo przy doborze szkieł i opraw okularowych. Telefon 531 590 848.
  11. Trwa sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców i wiązanek. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci. Cmentarz i kościół jest własnością całej parafii i wszyscy starajmy się dbać o czystość i  piękno tych miejsc. Nie wyrzucajmy dużych pięknych zniczy. Można je wymyć i używać dalej. Czy nowe będą lepsze?
  12. Wypominki jednorazowe. Różaniec przez całą oktawę dnia zadusznego i Wszystkich świętych  za naszych zmarłych.
  13. Zostało przygotowane dodatkowe miejsce na parking na łące za nowym parkingiem. Można swobodnie tam wjeżdżać samochodami.
  14. Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach. W tym tygodniu Różaniec we wtorek o godz. 19.00 w Strzałkach.
  15. Próba orkiestry w piątek 25 października o godz. 18.30.
  16. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Ludwika Koprek lat 21 z Jeglijowca, Kazimierz Szeraszewski lat 67 z ul. Akacjowej, Marianna Głowacka lat 87 z ul Zawadzkiego, Stanisława Podzielna lat 97 z Gral pogrzeb w poniedziałek jutro o godz. 10.00, Anna Majk lat 63 z ul. Kościuszki