Boże Narodzenie 2019

25 Grudnia 2019

BOŻE NARODZENIE 25.12.2019

1. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę.
  2. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.
  3. 29 grudnia  Niedziela Świętej Rodziny.
  4. Dziękuję za przygotowanie żłóbka Panu Jezusowi w naszym kościele, księżom wikariuszom Wiesławowi i Adamowi a także panom: Markowi Łysiakowi, naszemu kościelnemu, Dariuszowi Myszkowskiemu, Kazimierzowi Duszakowi i Markowi Szurnickiemu; siostrom zakonnym Wiesławie i Elżbiecie; paniom Iwonie Kulesik, Anecie Sztejna, Justynie Kisiel i Katarzynie Łysiak oraz młodzieży Wiktorii Popielarczyk i Jakubowi Krystian;  a pani Wiesławie Bogdańskiej za ofiarowanie dekoracji kurpiowskich.
  5. Dziękuję za podarowanie choinek do naszej świątyni: Pan Roman Trzciński Siarcza Ląka, Agnieszka Oleśkiewicz Łodziska, Milena Niedźwiedzka Jeglijowiec, Krystyna Nurczyk ul Prusa, Tadeusz Kraska Kuczyńskie.
  6. Można nabyć nasze parafialne kalendarze na 2020 rok po 5 zł. I kalendarze głosu katolickiego po 7 zł.
  7. Od 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszych rodzinach, zwaną kolędą.
    27 grudzień 2019 ( piątek)
    8:30 - Jazgarka – 2 księży
    Strzałki – 1 ksiądz
    28 grudzień 2019 (sobota)
    8:30 -  Grale 2 księży
    Podtatarze – 1 ksiądz
    31 grudzień 2019 (wtorek)
    8:30 – Golanka 3 księży
    2 styczeń 2020 (czwartek)
    8.30 – Brzozówka 2 księży
    Klimki 1 ksiądz
    4 styczeń 2020 (sobota)
    8.30 – Piasecznia 2 księży
    Kol. Szwed 1 ksiądz
    Prosimy o pojazdy na godzinę 8.30.
  8. Przekażę życzenia naszego księdza biskupa Janusza Stepnowskiego na Boże Narodzenie 2019 roku:
    Umiłowani Bracia i Siostry,
    „ […] Najwyższy Ojciec dotknął w dziele Bożego Narodzenia najbardziej czułych pragnień ducha ludzkiego. Ujawnił swoje Ojcostwo, ukazał nam Syna Jednorodzonego, odsłonił rodzinność swych uczuć, które z łona Trójcy Świętej nieustannie rodzą światu Miłość. Serce Boga to prawdziwa kolebka Miłości.” Słowami – już niebawem błogosławionego – Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Syna Ziemi Łomżyńskiej, życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – aby Święta Rodzina była dla Was wzorem miłości małżeńskiej i rodzinnej, aby umacniała dobre obyczaje i wskazywała, jak każda ludzka rodzina może być Bogiem silna i radosna.
    Wraz z Księżmi Biskupami z całego serca przyzywam Bożego błogosławieństwa, dla każdej rodziny i każdego z Was, zarówno na czas Świąt jak i w Nowym 2020 Roku.
    + Janusz STEPNOWSKI
        Wasz Biskup
  9. Życzenia dla naszej parafii nadesłali: Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Pan starosta Stanisław Kubeł, Pan Wójt Gminy – Dariusz Łukaszewski i Przewodnicząca Rady Gminy – pani Barbara Bączek, Gospodarka Komunalna w Kadzidle;  posłowie i senatorowie z naszego rejonu Pan Arkadiusz Czartoryski i Pan Robert Momątow, Dyrektorzy naszych szkół, Dyrektorzy Domu Kultury i Biblioteki i wielu innych życzliwych nam ludzi.
  10. Jako Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę z całego serca złożyć Wam Najdrożsi Parafianie i Kochani Goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego. Bóg jest miłością i tej prawdy uczmy się w czasie Świąt Bożego Narodzenia spoglądając na maleńką miłość leżącą w żłóbku. Niech ten czas przeżywany w gronie rodziny i szczególnie podczas Eucharystii będzie obfity w łaskę i Bożą miłość, którą obdarzył nas Nowonarodzony. Wstawiennictwo Niepokalanej Maryi oraz opieka św. Józefa niech stale, każdego dnia towarzyszą w Waszym życiu.