IV Niedziela Zwykła - Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej 2020

2 Lutego 2020

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 02.02.2020

Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej

1. Jutro 3 lutego  wspomnienie św. Błażeja, po Mszach Świętych uroczyste błogosławieństwo św. Błażeja.
  2. 6 lutego I czwartek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i Godzina święta.
  3. 7 lutego natomiast I piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7.00; 8.30 i 17.00 oraz o 15 w Glebie. Spowiedź pierwszo-piątkowa pół godziny przede Mszami. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30.
  4. Za tydzień spotkanie Rodziny Franciszkańskiej po Mszy św. o godz. 9.30
  5. Wójt Gminy Kadzidło zaprasza osoby powyżej 25 roku życia do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu lepszego i bezpieczniejszego korzystania z internetu. Więcej informacji w gablocie.
  6. Szkolenie odnośnie stosowania środków ochrony roślin odbędzie się 10 lutego w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. Więcej informacji w gablocie.
  7. Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się 13 lutego w Ośrodku Zdrowia w Kadzidle u Pani Doktor Ewa. Więcej informacji w gablocie.
  8. Bezpłatne badania odnośnie układu krążenia odbędą się 4 lutego w siedzibie Straży Pożarnej w Kadzidle. Więcej informacji w gablocie.
  9. Na stoliku gdzie jest prasa katolicka są wyłożone przekazy na które możemy przesłać dowolną ofiarę na misje Święte wspomagając potrzebujące dzieci. Na misjach pracują siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek świętej Rodziny.
  10. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny w rodzinach naszej parafii tzw. kolędę. Z ogromną wdzięcznością i z wielką radością w imieniu swoim jako Proboszcz wraz z  Księżmi Wikariuszami wyrażam podziękowanie wszystkim parafianom za serdeczne i gościnne przyjęcie nas do swoich domów podczas kolędy, podejmowanie posiłkiem, często kawą lub herbatą. Dziękuję za wspólną modlitwę rodzinną i za rozmowy. Dziękuję za złożone ofiary zarówno na kościół jak też i na kolędę.
  11. Drodzy Parafianie, do końca lutego chciałbym utworzyć nową Radę Parafialną według statutów I Synodu Diecezji Łomżyńskiej, według nich do rady wchodzi 5 osób ze względu na pełniące urzędy, 5 osób z wyboru Proboszcza oraz 5 osób z wyboru Parafian. Chciałbym, aby każdy parafianin miał swojego reprezentanta w nowej Radzie, dlatego widziałbym 2 przedstawicieli z Kadzidła oraz 3 osoby repezentujące pozostałe wioski naszej parafii. Podział okręgów będzie następujący; okręg 1 – Kadzidło 2 radnych, okręg 2, 1 radny – Jazgarka, Klimki, Krobia, Golanka, Rososz, Sul i Todzia; okręg 3, 1 radny – Tatary, Grale, Brzozówka, Długi Kąt, Kuczyńskie i Strzałki; 4 okręg, 1 radny – Jeglijowiec, Gleba, Kierzek, Piasecznia i Siarcza Łąka. Osoby chętne do nowej Rady Parafialnej proszę aby zgłosiły się osobiście do Kancelarii Parafialnej do 15 lutego. Radnym Parafialnym może być osoba: 1. pełnoletnia, 2. prowadzi życie zgodnie z zasadami naszej wiary, a więc: uczestniczy systematycznie we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej, korzysta z sakramentów świętych i nie nadużywa alkoholu. Wybory odbędą się w niedzielę 23 lutego po każdej Mszy Świętej w Domu Parafialnym.
  12. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Jadwiga Domian lat 70 z Gral, śp. Stanisława Walendziewska lat 91 z Brzozówki, śp. Józef Zaniewski lat 89 z Brzozówki pogrzeb jutro o godz. 12.00.