III Niedziela Wielkanocna 2020

26 Kwietnia 2020

III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Jest to czwarty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wszyscy weźmy do ręki i czytajmy Pismo Święte. Na stoliku są włożone małe karteczki z zaznaczeniem wybranego fragmentu Pisma Świętego, które możemy wziąć do domu.
  2. Spotkanie z rodzicami dzieci, które miały przystąpić w tym roku do I Komunii Świętej 10 maja w najbliższy wtorek 28 kwietnia o godzinie 17, natomiast dzieci, które miały przystąpić 17 maja w najbliższą środę 29 kwietnia o godzinie 17. Zapraszamy tylko po jednym rodzicu od dziecka ze względu na wymogi sanitarne. Spotkania będą dotyczyły ustalenia terminów Komunii.
  3. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc maj, w polskiej tradycji miesiąc poświęcony czci Matki Bożej, tradycyjne nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30, zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, zachęcamy też do śpiewu litanii loretańskiej w rodzinach, szczególnie prosząc Maryję o przezwyciężenie przez ludzkość pandemii koronawirusa.
  4. W tym tygodniu również pierwszy piątek i sobota miesiąca; w piątek spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą, w sobotę o godzinie 6.20 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, następnie Msza Święta i zakończenie nabożeństwa.
  5. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkanocną Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić będziemy się o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, szczególnie spośród dziewcząt i chłopców naszej parafii.
  6. Prosimy o odnowienie figur i krzyży przydrożnych.
  7. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Jan Jerzy Sobiech lat 79 z ul. Sienkiewicza. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu..