XXIV Niedziela Zwykła 2020

13 Września 2020

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

1. 14 września, a więc jutro w poniedziałek  w całym Kościele powszechnym obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 o Krzyżu Świętym. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Krzyża a potem oddamy cześć krzyżowi przez ucałowanie.  Pamiętajmy o wartości i znaczeniu Krzyża Chrystusa w naszym życiu.
  2. Od środy  rozpoczyna się Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy dzieci i młodzież nauczycieli, katechetów i rodziców przez trzy dni od środy do piątku włącznie na Msze Święte na godzinę 18
  3. Spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
  4. Spotkanie organizacyjne rodziców i młodzieży, która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godzinie 17.00.
  5. Ks. Adam zaprasza młodzież na spotkania KSMu, które odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 19 w Domu Parafialnym.
  6. Ks. Wiesław zaprasza ministrantów na spotkania w każdą sobotę na godzinę 10.
  7. Siostra Wiesława wraz z Panią Martą zapraszają bardzo serdecznie dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywać się będą w trzecią środę miesiąca o godz. 19.00  w Domu Parafialnym.
  8. Spotkania scholi dziecięcej „ Promyczki Pana” będą się odbywać we wtorki o godz. 19.00.
  9. Spotkania Wspólnoty Odnowy w Duch Świętym, będą odbywały się w poniedziałki po Mszy Świętej wieczorowej w Domu Parafialnym.
  10. Jest już nowy kalendarz intencji Mszy Św. na 2021 r. Jeśli ktoś pragnie zamówić Mszę Św. gregoriańskie prosimy o zgłaszanie się jak najwcześniej. Można też zamawiać intencję na rok 2021.
  11. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  12. Za tydzień ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.
  13. Ksiądz Rektor naszego Seminarium Duchownego w Łomży zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Prosimy Panie i Panów Sołtysów z poszczególnych wiosek o dokonanie zbiórki płodów rolnych. Można już je zwozić na plebanię. Komu będzie trudno ofiarować płody ziemi może złożyć ofiarę pieniężną.
  14. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Alina Dymerska lat 61 z ul. Piłsudskiego, Józef Kisiel lat. 70 parafia Kronowo, ale pogrzeb odbył się w Kadzidle i tu został pochowany. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…