XXXIII Niedziela Zwykła 2020

15 Listopada 2020

33 Niedziela Zwykła 15.11.202

1. Przeżywamy miesiąc listopad, szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych, zachęcamy do zyskiwania i ofiarowania odpustu zupełnego za zmarłych, w tym roku ze względu na panującą pandemię Covid-19 Stolica Apostolska pozwoliła przez cały listopad uzyskać odpust, który możemy ofiarować tylko za zmarłych. Możemy jeszcze zamawiać wypominki roczne za bliskich zmarłych, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
  2. Jutro święto Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, prośmy przez Jej przyczyną o ustanie panującej pandemii.
  3. W tym tygodniu w sobotę swoje imieniny będzie przeżywał Pasterz naszej diecezji, Biskup Janusz Stepnowski, dostojnego solenizanta w tym dniu otoczmy naszymi modlitwami.
  4. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny, ze względu na panującą pandemię będzie to wyglądało trochę inaczej niż zazwyczaj, Pan Organista będzie przemieszczał się w obowiązkowej maseczce i nie będzie wchodził do mieszkań, tylko zadzwoni domofonem lub dzwonkiem do drzwi i będziemy mogli na schodach domu odebrać od niego opłatek, tak jak list od listonosza. Ofiary składane mu przy tej okazji swą naszym podziękowaniem za jego codzienną całoroczną pracę i posługę na rzecz naszej parafii.

Opłatki 2020

Poniedziałek (16.11.2020) – od godz. 8:00 – Krobia

Wtorek (17.11.2020) – Jazgarka

Środa (18..11.2020) - Siarcza Łąka

Czwartek ( 19.11.2020)  – od 12:00 – Rososz i Todzia

Piątek (20.11.2020) – Piasecznia

Sobota 21.11.2020) – Kadzidło ul. Sportowa po obu stronach,

ul. Księdza Mieszki, Padlewskiego, Iwaszkiewicza,

Żołnierzy września i część Armii Krajowej.

5. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w tym dniu będziemy mogli uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa pod zwykłymi warunkami.
  6. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
  7. Wójt Gminy Pan Dariusz Łukaszewski przypomina, że do końca listopada br. Trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko do końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisa się przez Internet. W przypadku pytań i wątpliwości można zadzwonić na infolinię spisową. Udział w spisie rolnym to obowiązek rolników, nie warto odkładać go na ostatnią chwilę.
  8. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Edward Panuś lat 69 z Kierzka pogrzeb jutro w poniedziałek o godz. 13.00