IV Niedziela Adwentu 2020

20 Grudnia 2020

IV  NIEDZIELA ADWENTU, 20.12.2020

1. W czwartek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. W Wigilię tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i nasze chrześcijańskie obyczaje. Nie podajemy alkoholu do wieczerzy wigilijnej. Na Wigilię zaprośmy osoby samotne. Wieczerza Wigilijna niech będzie swoistym nabożeństwem przeżytym w rodzinie. Zacznijmy wieczerzę wspólną modlitwą. Odczytajmy fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Podzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Zostawmy puste miejsce przy stole. Na stole niech zapłonie przed odczytaniem Ewangelii świeca wigilijna. Chociaż odrobinę sianka włóżmy pod obrus. Obdarujmy się drobnymi, skromnymi prezentami. Pamiętajmy o śpiewaniu kolęd, razem z całą rodziną.
  2. Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można zgłosić się do Pana Organisty lub Kancelarii Parafialnej. Przy tej okazji Pan Organista bardzo serdecznie dziękuje za życzliwe przyjęcie w trakcie roznoszenia poświęconego opłatka, wyrozumiałość ze względu na pandemię i złożone ofiary.
  3. Można jeszcze kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Niech ta świeca zapłonie w każdej naszej rodzinie jako znak solidarności z potrzebującymi. Po skończonej Wieczerzy Wigilijnej zanieśmy to światełko na grób naszych bliskich szczególnie tych, których zabraknie po raz pierwszy na wigilii. Cena tej świecy 15 zł.
  4. Msze św. w Wigilię w czwartek rano o godz. 7.00 i 7.30.
  5. Pasterka w tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię o godz. 22.00 i 24.00. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy.
  6. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę.
  7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.
  8. Od Wigilii odwołujemy Msze Święte wieczorne w dni powszednie o godzinie 17.00 do końca stycznia.
  9. Ze względu na ogłoszoną już kwarantannę narodową od 28 grudnia, wizyta duszpasterska zwana kolędą odbędzie się w innym terminie.
  10. Można  nabyć już nasze parafialne kalendarze na 2021 rok po 8 zł.
  11. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł: śp. Stanisław Młynarczyk l. 88 z Jeglijowca.