Boże Narodzenie 2020

25 Grudnia 2020

BOŻE NARODZENIE 25.12.2020

1. Dziękuję za ofiarowanie choinek do naszego kościoła: p. Pawłowi Orzechowi ze Strzał, p. Romanowi Kowalczykowi z Podtatarza i p. Ewie Kisiel z ul. Marii Konopnickiej.
  2. Dziękuję za przygotowanie żłóbka Panu Jezusowi w naszym kościele, księżom wikariuszom Adamowi i Wiesławowi; siostrom zakonnym Wiesławie i Elżbiecie; panom: Markowi Łysiakowi, naszemu kościelnemu, Zbigniewowi Sadłowskiemu; a także Iwonie i Przemysławowi Kulesik, Justynie i Małgorzacie Kisiel, Joannie Ruszczyk, Emilii Deptuła.
  3. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę.
  4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.
  5. 27 grudnia  niedziela Świętej Rodziny.
  6. Jak już ogłaszaliśmy, ze względu na ogłoszoną kwarantannę narodową kolęda odbędzie się w innym terminie.
  7. Można nabyć nasze parafialne kalendarze na 2021 rok po 8 zł.
  8. Przekażę życzenia naszego księdza biskupa Janusza Stepnowskiego na Boże Narodzenie 2020 roku:
    Umiłowani Bracia i Siostry,
    Święta Narodzenia Pańskiego wyrażają tajemnicę wcielenia Bożego Syna. Jezus Chrystus przyjął ludzkie ciało, abyśmy mogli Go poznawać, kochać i naśladować. On staje pomiędzy nami jako Emmanuel – Bóg z nami, i pragnie – szczególnie dziś – byśmy zachowując żywą wiarę, naśladowali Go, niosąc nadzieję i pokój całemu światu doświadczonemu pandemią.
                   Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – wraz z Biskupem Tadeuszem, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, zachowa w zdrowiu, wspiera i umacnia w podejmowaniu życiowych zadań i obowiązków w Nowym 2021 Roku.
  9. Życzenia dla naszej parafii nadesłali: Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży; Dyrektor Caritasu w Łomży, Pan starosta Stanisław Kubeł, Pan Wójt Gminy – Dariusz Łukaszewski i Przewodnicząca Rady Gminy – pani Barbara Bączek, Gospodarka Komunalna w Kadzidle;  posłowie i senatorowie z naszego rejonu pan Arkadiusz Czartoryski, pan Henryk Kowalczyk i pan Robert Momątow, Dyrektorzy naszych szkół, Dyrektorzy Domu Kultury i Biblioteki i wielu innych życzliwych nam ludzi.
  10. Jako Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę z całego serca złożyć Wam Najdrożsi Parafianie i Kochani Goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego w tym czasie pandemii życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, Bożej opieki i nadziei wypływającej z betlejemskiej groty, w Nowym 2021 roku życzymy Wam i sobie zakończenia pandemii koronawirusa i powrotu do normalnego życia.