• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 28 Następna »

W poniedziałek  11 Listopada, rocznica odzyskania Niepodległości, Msze Święte w kościele parafialym o godz. 7.00, 9.30 z akademią patriotyczną. Po tej Mszy Św. przejście na cmentarz parafialny do mauzoleum i  17.00.

Data 27 kwietnia 2014 roku wpiszę się na stałe w historię nie tylko naszego kraju ale i całego świata. Tego dnia papież Franciszek ogłosił Świętym naszego Rodaka Jana Pawła II i Jana XXIII. W tak doniosłym wydarzeniu brała udział 22 osobowa grupa z naszej Parafii z ks. Marcinem Sobiechem. Pielgrzymi zanim dojechali do Rzymu od 22 kwietnia zwiedzili Padwę z sanktuarium św. Antoniego i św. Leopolda Mandića, Asyż – miejsce życia św. Franciszka i św. Klary, Cascie – sanktuarium św. Rity.

• Niedziela Biblijna 2018

15 Kwietnia 2018

Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Jest to Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niedziela Biblijna jest pod hasłem „weźmijcie Pismo Święte” z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Patronat honorowy objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – Ks. abp Stanisław Gądecki. W tym dniu wszyscy weźmy do ręki i czytajmy Pismo święte.

Do wspólnotowej lektury – w ramach IV Narodowego Czytanie Pisma Świętego – została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza. W niedzielę 26 kwietnia rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja 2020.

(Łk 3,15-16.21-22)
    Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem”. Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

Kościół katolicki obchodzi dziś w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki. Święto Chrztu Pańskiego obchodzone jest w pierwszą niedzielę przypadającą po uroczystości Objawienia Pańskiego.

Niedziela Dobrego Pasterza – w Kościele katolickim IV Niedziela Wielkanocna, dzień szczególnej modlitwy o powołania. Podczas mszy czytany jest fragment Ewangelii Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10)

Niedziela Dobrego Pasterza – w Kościele katolickim IV Niedziela Wielkanocna, dzień szczególnej modlitwy o powołania. Podczas Eucharystii czytany jest fragment Ewangelii wg. św. Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10). Ma ona wyjątkowy wymiar duszpasterski. Spróbujmy w szczególny sposób przyjrzeć się Chrystusowi jako najlepszemu Pasterzowi swojej Owczarni – Pasterzowi, który nie tylko opiekuje się i chroni swoje owce, ale poszukuje tych, które zaginęły. Módlmy się za naszych duszpasterzy aby na wzór Chrystusa byli "Dobrymi Pasterzami".

7 września 2014 r. w naszej parafii miała miejsce Niedziela Kadzidlańska. W tym dniu obchodziliśmy dożynki parafialno - gminne. Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Świętą o godz. 12. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Ryszard Kłosiński, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Kadzidle.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, Święto Miłosierdzia Bożego – w Kościele katolickim święto obchodzone w II Niedzielę wielkanocną (Niedziela Przewodnia, Biała) ku czci Bożego Miłosierdzia (1. niedziela po Wielkanocy), ustanowione w 2000 roku przez św. Jana Pawła II.

Eucharystię o godz. 12:00 w Kościele celebrował Ks. Adam Tomaszewski. Z ministrantami odczytał Mękę Pańską. Msza była transmitowana na żywo w internecie.

29 marca w naszej parafii uroczyście obchodziliśmy Niedzielę Palmową. Na tą uroczystość przybył ks. Krzysztof Chodkowski - Dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Święto te rozpoczęła uroczysta procesja wokół kościoła z pięknymi kurpiowskimi palmami. Palmy te wykonane były własnoręcznie przez twórców ludowych z kwiatów z bibuły. Niedziela Palmowa to uroczystość, która przypomina nam Uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Pan Jezus wjeżdżąjąc na osiołku do Jerozolimy był bardzo radośnie witany okrzykiem: Hossanna Królowi Dawidowemu przez mieszkańców Jerolimy. W czasie tego wjazdu rzucali oni gałązki palmowe pod stopy Jezusa, oddając w ten sposób Mu hołd i cześć. Na tą uroczystość przybyło bardzo dużo parafian ze swoimi rodzinami.

Dziś - Niedziela Palmowa - transmisja Mszy Świętych z naszego Kościoła o godz. 9:30 i 12:00.

Link w prawej kolumnie - Parafia Kadzidło na Facebook.

Zapraszamy do modlitwy. W naszych domach przygotujemy palmy, niech przypominają nam o tych ważnych wydarzeniach Wielkiego Tygodnia.

Dziś Niedziela Palmowa - w naszej Świątyni tradycyjna procesja Kapłanów i asysty z palmami . Poświęcono także palmy Wiernych zgromadzonych w Kościele. Oby tradycja ta nigdy nie zaginęła a Kościół był zawsze wypełniony Wiernymi - tak nam dopomóż Bóg. Oby nasze modlitwy błagalne oddaliły pandemię i już nie zagrażały życiu Ludzi.

1 listopada 2013 roku 15 osób z kadzidlańskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z ks. Tomaszem wzięło udział w "Nocy Wszystkich Świętych" w Łomży. Bardzo cieszymy się że wspólnie z młodzieżą z całej diecezji mogliśmy uwielbiać Jezusa Eucharystycznego, a dzięki relikwiom i okolicznościom tego spotkania uświadamiać sobie że każdy z nas jest powołany do ŚWIĘTOŚCI. Chwała Panu !