• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

8 marca - poniedziałek - będziemy przeżywali Dzień Kobiet, z tej okazji życzymy Wszystkim Paniom, zarówno tym młodszym jak i tym starszym przede wszystkim zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej jak również mnóstwa życzliwości, zrozumienia i miłości od najbliższych osób w ciągu całego roku.

Umiłowani Bracia i Siostry,

W tę świętą Noc odwieczne Słowo Boga stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (J 1, 14). Ta wielka tajemnica miłości Boga do człowieka, napełniła radością serca wszystkich, którzy w nowonarodzonym Dziecięciu rozpoznali oczekiwanego Mesjasza i Pana. Także i dziś, ta nieskończona miłość Boga do człowieka, fascynuje i napełnia pokojem serca wszystkich, którzy w Jezusie Chrystusie pokładają swoją nadzieję. Przeżywając misterium Bożego Narodzenia, życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – radości i pokoju. Niech Boża łaska przenika codzienność, umacnia nadzieję i uzdalnia do rozpoznawania obecności Wcielonego Słowa w każdym dniu Nowego Roku.

Wraz z Księżmi Biskupami przyzywam Bożego błogosławieństwa, opieki Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa, dla każdej rodziny i każdego z Was.

+Janusz Stepnowski

Wasz Biskup

Z okazji Świąt Wielkanocnych tak innych niż co roku, jako Wasz proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim Parafianom i Gościom. Przesyłamy Wam życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił Was w wierze, nadziei i miłości.

Z okazji Świąt Wielkanocnych tak innych niż co roku, jako Wasz Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim kochanym Parafianom i drogim Gościom. Przesyłamy Wam życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił Was w wierze, nadziei i miłości. Idźmy i głośmy z radością, że Chrystus zmartwychwstał i że doświadczyliśmy spotkania z Nim w Zgromadzeniu na Świętej Wieczerzy. Życzymy by Zmartwychwstały Jezus opromieniał Wasze życie osobiste, łaską i ojcowską miłością a Maryja najwierniejsza apostołka zmartwychwstałego Syna by  otaczała płaszczem swej Matczynej opieki nasze rodziny i nas samych w tych trudnych chwilach strachu przed pandemią.

Drodzy Kapłani naszej Parafii.

My wierni tej Parafii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dziękujemy, za Waszą  gorliwą posługę duszpasterską, za Wasze Miłosierne serca przepełnione Bożą miłością, za ratowanie dusz naszych od zguby, za najważniejszą Ucztę dla grzeszników – Eucharystię i za Wasze Kapłaństwo – bez Kapłanów nie byłoby ani Mszy Świętej , ani żadnych sakramentów. Za to, że Jesteście z nami. Życzymy Wam aby dobry Bóg bogaty w miłosierdzie hojnie Wam wynagradzał dobrym zdrowiem, wszelkimi potrzebnymi łaskami a Najświętsza Matka Boża – Matka Kapłanów by tuliła Was do swego serca z taką miłością z jaką tuliła własnego Syna – Jezusa.

Bądźcie silni Bożą mocą, niech narodzona Boża Dziecina wspiera i umacnia Was Bożym Pokojem, oświeca drogi Waszego, Kapłańskiego życia.

Szczęść Wam Boże !!!

Dzisiaj - Wielki Czwartek (pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa) - ważny dzień w życiu nie tylko kościoła, ale także każdej osoby indywidualnie, każdego kapłana i każdego wiernego. Dziś modlimy się wszyscy wspólnie i prosimy Pana o łaski. Z okazji Wielkiego Czwartku - ustanowienia Kapłaństwa - pragniemy złożyć wszystkim kapłanom podziękowania za posługę, jaką pełnią i słowo, jakie głoszą oraz życzyć im, by dalej dzielili się wiarą, której mają w sobie tak wiele, oraz dalej z chęcią wspierali nas – parafian – w szukaniu swojego życiowego powołania. Drodzy Kapłani niech Wam Dobry Bóg błogosławi, Matka Najświetsza otula Swoją troskliwą opieką a Jezus Miłosierny zlewa zdroje łask i błogosławieństw na Was i każdy dzień Waszej posługi.

Szczęść Wam Boże!!!

Życzą Parafianie :)

Jako Wasz proboszcz wraz z księżmi wikariuszami pragnę z całego serca złożyć najdrożsi parafianie i kochani goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego. Bóg jest miłością i tej prawdy uczymy się w czasie Świąt Bożego Narodzenia spoglądając na maleńką miłość leżącą w żłóbku. Niech ten czas przeżywany z wiarą będzie obfity w łaskę i Bożą miłość, którą obdarzył nas Nowonarodzony. Wstawiennictwo Niepokalanej Maryi oraz opieka św. Józefa niech stale, każdego dnia towarzyszą w Waszym życiu.

Jako Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę z całego serca złożyć Wam Najdrożsi Parafianie i Kochani Goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego.

Z okazji radosnych Świąt Wielkanocnych jako proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia.  Wszystkim Najdroższym Parafianom: chorym, starszym, władzom gminy, nauczycielom i wychowawcom, pracującym w domu kultury i bibliotece, pracującym w sklepach służąc innym, w gospodarce komunalnej, wszystkim wspólnotom działającym w naszej parafii, druhnom i druhom strażakom, harcerzom, siostrom zakonnym, katechetom i rodzicom, dzieciom i młodzieży (ministrantom).

Z okazji radosnych Świąt Wielkanocnych jako proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia.  wszystkim Najdroższym Parafianom: chorym, starszym , władzom gminy, nauczycielom i wychowawcom, katechetom i rodzicom, dzieciom i młodzieży (ministrantom)

W naszym Kościele piękny żłóbek w oczekiwaniu na Narodzenie Bożej Dzieciny. Już jutro narodzi się nam Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Czekamy z sercami czystymi,  napełnionymi miłością do Boga i Bliżnich. Niech codziennie na nowo rodzi się w naszych sercach i czyni nas wrażliwymi na potrzeby bliżnich. Panie Jezu - my z utęsknieniem czekamy na Twoje Narodziny :)