• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 28 Następna »

W czwartek 3 czerwca 2021 r. Eucharystię w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej sprawował Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński wraz z Ks. Stanisławem a Ewangelię przeczytał i Słowo Boże wygłosił Ks. Adam Tomaszewski.

Mszę Świętą - Wieczerzy Pańskiej - w Wielki Czwartek celebrowali Wszyscy Kapłani naszej Parafii. Nie zabrakło podziękowań i życzeń, składanych przez przedstawicieli parafian, skierowany w stronę Duszpasterzy, za Ich gorliwą posługę w  Przepięknej Świątyni w Kadzidle. Były też kwiaty i upominki - Bóg Im zapłać, za Ich serca przepełnione Bożą miłością i miłosierdziem. Po Mszy Świetej i udzieleniu Wiernym Komunii Świętej, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do wcześniej przygotowanej ciemnicy. Od tej chwili rozpoczęła się adoracja do godz. 21.

Uroczyste świętowanie Złotych Godów w dniu 18 listopada 2021:

10.00 - Msza Święta w intencji jubilatów

10.50 - Wręczenie medali "Za długoletnie pożycie małżeńskie " w Sali "Wenus" w Kadzidle ul. Trasa Mazurska 15

11.20 - Występ zespołu folklorystycznego "Kurpianka"

11.50 - Biesiada weselna

14 czerwca w czwartek o godz. 10.oo była sprawowana Msza św. za księdza śp. Mieczysława Mieszko z udziałem Ks. Tomasza Pokornowskiego, Ks.Jana Krupkę, Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego - Proboszcza Parafii Kadzidło, Ks. Prałata Mariana Niemyjskiego - byłego Proboszcza.

W pierwszą sobotę lutego - 1.02.2020 r. - 1 sobota miesiąca - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej spotkało się na Mszy Świętej w Śniadowie, a po Mszy - na Balu Karnawałowym. Młodzież naszej parafii wraz z Ks. Adamem i inni KSM-owiczowie Diecezji Łomżyńskiej ze swoimi opiekunami -  Kapłanami modliła się w Kościele w Śniadowie a póżniej bawili się wszyscy w świetlicy wiejskiej  Stare Ratowo. Wyjątkowo, na wesoło, uczcili karnawał. KSM potrafi się nie tylko modlić ale i gościnne potańcówki organizować. Szczęść Im Boże.

W Niedzielę - 29 Marca 2020 r. w Kościele (zwiększona ilość Mszy Św.) będą sprawowane Msze św. w godzinach:

7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 12:00, 13:00 i 17:00

w Kaplicy w Glebie godz. 11:00.

Drodzy Parafianie od dziś w dni powszednie Msze Święte transmitowane na żywo przez internet - na Facebooku- o godz. 18:00 (do odwołania). Zapraszamy do czynnego uczestniczenia w Eucharystii łącząc się duchowo z Kościołem Parafialnym.

1 Listopada, w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, uroczysta suma o godz. 11.00 i po Mszy Św. uroczysta wspólna razem procesja na cmentarz. Po zajściu do kaplicy różaniec, kazanie i żałobna procesja do 5 stacji na cmentarzu grzebalnym. W czasie różańca będą zbierane ofiary na cmentarzu na Msze Św. za zmarłych. Po południu Msza św. o godz. 17.00.

2 listopada w piątek  Dzień Zaduszny. Msza Św. o godzinie 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. Procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych po Mszy Św. z godziny 12:00.  O godz. 11.30 w kościele różaniec za zmarłych. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Do Komunii pierwszo piątkowej można przystąpić na którejkolwiek Mszy św.

Pierwszy dzień Nowego 2023 Roku , Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu - Wieczorem Uwielbienia i Uzdrowienia - pod przewodniczeniem Ks. Adama Tomaszewskiego i obsadzie śpiewająco-modlitewnej wspólnoty "Nowe Życie".

W łączności modlitewnej z Ojcem Świętym Franciszkiem, odmawiając modlitwę różańcową, udaliśmy się do groty Matki Bożej. W ten sposób w minioną niedzielę przeżywaliśmy Nabożeństwo Fatimskie.

W dzisiejszy poniedziałkowy, piękny słoneczny dzień weszliśmy w nowy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od dziś przez cały miesiąc będziemy uczestniczyli w nabożeństwie czerwcowym.

Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę po 9.30.

Dziś z racji środy były modlitwy wynagradzajace, prośby i podziękowania Matce Bożej Nieustajacej Pomocy. Po modlitwach trzech Kapłanów sprawowało Eucharystię.

Nadanie imienia Strzelców Kurpiowskich Technikum i Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Słowami: "Przyszłość lepszą budować, a z przeszłości brać siły" kierowaliśmy się podczas poszukiwania patrona. Słowa Adama Chętnika przyświecały uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle 12 kwietnia 2018 r. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i przybyłych gości jako jeden z najważniejszych. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski poświęcił tablicę pamiątkową znajdującą się na holu, a później przewodniczył Mszy Świętej, podczas której został poświęcony sztandar Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle wykonany ręcznie przez siostrę zakonną Barbarę Kołodziejczyk ze Zgromadzenia Sióstr w Zarębach Kościelnych. Eucharystię swoim śpiewem wzbogaciła zaprzyjaźniona schola Roch&Roll z Białegostoku. Przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców, a wraz z nimi cała społeczność szkolna złożyli ślubowanie, którego słowami potwierdzili, że będą służyć ojczyźnie rzetelną nauką, pracą i wzorowym zachowaniem, będą wierni ideałom Strzelców Kurpiowskich, będą kierowali się w życiu odpowiedzialnością, szacunkiem i zrozumieniem, będą dbali o sztandar szkoły - symbol najwyższych wartości, wiary, honoru i patriotyzmu. Po Mszy Świętej uczniowie technikum poprzez część artystyczną przenieśli wszystkich zgromadzonych w czasie. Każdy miał okazję przypomnieć sobie, jak powstał świat, a wraz z nim rozwijał się człowiek oraz ponadczasowe wartości, które towarzyszyły patronowi i są tak samo ważne dla nas dzisiaj. Po przedstawieniu przyszedł czas na zabranie głosu przez szanownych gości i podziękowania.

Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, ale zarazem też w Kościele wspominamy św. Marcina z Tours biskupa. Ten wielki Święty żył w IV wieku i dzięki jego świętości życia wiele osób podążyło za Chrystusem szczególnie wybierając drogę kapłaństwa.